OFFO w Rzeszowie

Drodzy OFFOwicze,

miło nam poinformować, że wystawa „OFFO Objazdowe 2021” zostanie wystawiona w Rzeszowie w słynnych Rzeszowskich Piwnicach. Wernisaż wystawy 7 kwietnia, a trwać będzie do 28 kwietnia.
Więcej informacji znajdziecie na Facebooku https://www.facebook.com/OFFO.Festiwal i oficjalnej stronie Festiwalu OFFO.dl.pl, oraz na stronach Rzeszowskich Piwnic.

Dobrego światła życzy,

Witold Englender Grupa Trzymająca OFFO

Czas trwania 7 kwietnia – 28 kwietnia
Wernisaż 7 kwietnia godzina 18:00
Wstęp 5 zł
OFFO Objazdowe 2021, to wystawa przeglądowa prezentująca jedną pracę każdego autora biorącego udział w IX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej.
Na wystawie będzie można zobaczyć prace ponad 80 artystów pochodzących z 15 krajów m.in. Polska, Belgia, Niemcy, Czechy, Wielka Brytania, Szwecja, Niderlandy czy USA.
Wszystkie fotografie prezentowane na wystawie wykonane są w technice fotografii otworkowej, jednej z najstarszych technik fotograficznych wykorzystującej pierwowzór aparatu fotograficznego -camera obscura. Urządzenie to najczęściej konstruowane jest samodzielnie przez artystów chociażby z pudełka czy puszki. Jeden element jest niezmienny mały otworek przez który wpadają promienie światła.
Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO to impreza cykliczna (biennale), która nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym, a znana jest także poza granicami kraju. OFFO jest Festiwalem gromadzącym twórców, którzy posługują się fotografią otworkową (pinhole photography). Jego organizatorami jest Grupa Trzymająca OFFO. Celem festiwalu jest ukazanie możliwości, jakie daje technika otworka i przybliżenie jej możliwie najszerszej publiczności. Wystawy festiwalowe i pofestiwalowe były eksponowane też poza obszarem Górnego Śląska (m.in. Alwernia, Chojnice, Częstochowa, Jelenia Góra, Stary Sącz, Zielona Góra, Wrocław, a także w Czechach – Karvina).