Present from the Artist

cichy koncert na słuchawkach
performans Barbary Drazkov
środa, 6.10.2021
od godziny 15:00 do 18:00 przed galerią BWA

„Present from the Artist” to performans Barbary Drazkov – bezgłośny manifest przeciwko zanieczyszczaniu miejsc publicznych muzyką. Tytuł performansu to przewrotna inspiracja performansem Mariny Abramovič „The Artist is Present”. Tym razem mamy do czynienia z elektronicznym pianinem, dwoma zestawami słuchawek, dwoma krzesłami i pianistką – Barbarą Drazkov – która zaprasza do udziału w intymnym koncercie dla jednego słuchacza.

W repertuarze – Szymon Brzóska i jego utwory teatralne z najnowszej płyty MURMUR Brzóska | Drazkov.
https://szymonbrzoska.me/

———————-

Barbara Drazkov – pianistka i performerka mieszkająca w Belgii.
Znana ze swoich koncertowych tras rowerowych [Green Pianist], z grania w ciemności z noktowizorem [Niewidzialna Pianistka], z cichych performansów słuchawkowych [Present from the Artist]. Barbara ukończyła studia pianistyczne w Polsce oraz w Niemczech. Przez kilka lat współpracowała z najlepszymi teatrami tańca współczesnego z Hiszpanii, Belgii i Holandii. Obecnie modyfikuje pianina i fortepiany poprzez ich preparację, tworząc własny świat dźwięków i dając nowe życie starym i zaniedbanym instrumentom.
https://www.facebook.com/barbaradrazkovpianist

Albumy Barbary Drazkov:
PLANTAE CARNIVORAE Strycharski | Drazkov, PSALMY Gomółka | Kochanowski | Drazkov | Straburzyński, MURMUR Brzóska | Drazkov, DRAZKOV – FRASKA DUO plays BRZÓSKA.

Trailer wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=t9nhLEFXibY&ab_channel=barbaradrazkov