Nowy gmach MZL

Muzeum Ziemi Lubuskiej informuje, że od 3 marca br. udostępnia nowe ekspozycje, powstałe dzięki rozbudowie instytucji. Na dwóch piętrach nowoczesnego gmachu obejrzeć będzie można wystawy poświęcone historii miasta i regionu oraz szeroką prezentację sztuki polskiej XX wieku (Zaproszenie w wersji filmowej)

Z wielką satysfakcją zapraszamy do zwiedzania ekspozycji Dziedzictwo i współczesność. Zielona Góra – region lubuski ukazującej skomplikowane dzieje regionu poprzez starannie zaaranżowane zabytki oraz stanowiska multimedialne, wciągające widza w interakcje i angażujące jego emocje. Wystawa obejmuje okres od X wieku do czasów współczesnych, tworząc w sześciu modułach spójną opowieść o dziejach tych ziem (więcej). Co szczególnie istotne uwzględnia też niepodejmowane dotychczas zagadnienie osadnictwa na Środkowym Nadodrzu po 1945 roku.

Druga wystawa to spełnienie marzeń miłośników sztuki współczesnej. Galeria Złotego Grona. Kolekcja sztuki polskiej XX wieku zawiera wybrane dzieła sztuki współczesnej bogatych zbiorów gromadzonych w Muzeum od końca lat 50. ubiegłego stulecia aż do chwili obecnej. Trzon tej ekspozycji stanowią prace uczestników legendarnych ogólnopolskich wystaw i sympozjów Złotego Grona, które odbywały się w Zielonej Górze cyklicznie w latach 1963-1981 (więcej).

Nowy gmach Muzeum wyposażony jest również w piękną salę koncertowo-szkoleniową, przestronny hol, którego dominującym elementem jest renesansowy portal z dworu w Przytoku. Budynek posiada też specjalistyczną salę edukacyjną pozwalającą na realizację zadań oświatowych oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych m.in. łatwy dojazd do drzwi (od strony podwórka) oraz w wygodną i bezpieczną windę.

Zachęcamy też do obejrzenia filmu, ukazującego w cztery minuty jak powstawała nasza inwestycja https://youtu.be/LOHcKrEMals

Zapraszamy!

Pozdrawiam

Alicja Błażyńska

Rzecznik prasowy MZL
tel. 601 56 57 26

logo mzl małe-100a

Muzeum Ziemi Lubuskiej
al. Niepodległości 15
65-048 Zielona Góra