XXI Biennale Fotografii Górskiej

Zapraszam na XXI Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze

Otwarcie wystawy konkursowej i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 18 września 2020 r. w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.
Oprócz wystawy konkursowej 18 września w Muzeum Karkonoskim zostanie zaprezentowana wystawa fotografii Mieczysława Karłowicza – „ Fotograf prawie doskonały”, wybitnego polskiego kompozytora i fotografika z przełomu XIX i XX w. Jego twórczość fotograficzna była związana z Tatrami, narciarstwem oraz aktywnością publicystyczną. Zdjęcia zaprezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Centralnej Biblioteki Górskiej w Krakowie. Przy tej okazji odbędzie się 20 września o godz. 13 00 w Muzeum Karkonoskim promocja monografii „Mieczysław Karłowicz. Fotografie” opracowanej przez Zbigniewa Ładygina. W ramach Biennale – także 18 września planowane są także inne wystawy, m. in. wystawa fotografii zmarłego w kwietniu bieżącego roku nestora fotografii karkonoskiej – Tomasza Olszewskiego Karkonosze- kraina wichrów i mgieł”; w Galerii Korytarz; Krzysztofa Strzody „Górskie etiudy” w Galerii Pod Brązowym Jeleniem w Jeleniogórskim Centrum Kultury oraz w sobotę 19 września 0o godz,17.30 – wystawa laureatów Biennale z lat 1980-2018 w Pałacu w Bukowcu.

19 września odbędzie się seminarium poświęcone fotografii górskiej pt, „Ludzie Gór” w Teatrze Cinema w Michałowicach.

Plan imprez Biennale:

18 września:
– Wystawa konkursowa -Muzeum Karkonoskie, ul. Matejki 28 – godz. 12 00
– Mieczysław Karłowicz – „Fotograf prawie doskonały”, Muzeum Karkonoskie, ul. Matejki 28, godz. 12 00
– Krzysztof Strzoda „Górskie etiudy” – Galeria Pod Brązowym Jeleniem, JCK, ul.1 Maja 60
– Tomasz Olszewski „Kraina wichrów i mgieł” – Galeria Korytarz, JCK, ul. Bankowa 28/30
19 września:
– seminarium poświęcone fotografii górskiej pt. „Fotografia w górach” – Teatr Cinema w Michałowicach
– Wystawa laureatów Biennale z lat 1980- 2018 – Pałac Bukowiec, ul Robotnicza 6, godz. 17 30
Wystawy potrwają do 18.10.2020 r.

Imprezy towarzyszące XXI Biennale Fotografii Górskiej:
– wystawa Jacka Jaśko „Karkonosze. Z pamięci” – Mikavka Cafe&Gallery ul, Konopnickiej 1, wernisaż – (18.09.), godz 15.00
– wystawa Tomasza Michałowskiego „Mit i logos w fotografii” – BWA Jelenia Góra, ul. Długa 1 , wernisaż – (18.09.), godz 17.00 (organizator: BWA)
– promocja monografii „Mieczysław Karłowicz. Fotografie” opracowanej przez Zbigniewa Ładygina, spotkanie z autorem – Muzeum Karkonoskie, ul. Matejki 28, (20.09.), godz 13 00

Ze względu na trwająca pandemię COVID-19 i w związku z narzuconymi z tego powodu wymaganiami sanitarno – epidemiologicznymi, dostęp do wystaw może być ograniczony dla uczestników i widzów imprez Biennale. Wstęp na wystawy i seminarium wyłącznie w maseczkach zasłaniających usta i nos. Podczas wystaw obowiązywał będzie limit osób mogących jednocześnie przebywać w galerii.

Z powodu limitu ilości osób mogących przebywać jednocześnie w Muzeum Karkonoskim – obowiązują zapisy na wernisaż. Wystawy w Galerii Korytarz i Pod Brązowym Jeleniem odbędą się bez wernisaży.

Na seminarium w Michałowicach również obowiązują zapisy z powodu ograniczonej ilości miejsc.

Kontakt: tomasz.mielech@poczta.fm

organizator XXI Biennale Fotografii Górskiej: Jeleniogórskie Centrum Kultury

Wszystkie informacje na temat imprez XXI Biennale Fotografii Górskiej dostępne są na stronie: http://biennalefotografiigorskiej.blogspot.com/

pozdrawiam serdecznie!

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link


Tomek Mielech
Jeleniogórskie Centrum Kultury
tel.693 380 141