Asia Live: Wietnam

Asia Live: Wietnam
7-8 czerwca godz. 19:00

Artyści: Grupa Phu Luc (Appendix) w składzie: Vu Duc Toan, Nguyen Huy An, Ngo Thanh Bac, Nguyen Van Song, Hoang Minh Đuc oraz Nguyen Phuong Linh i Tran Luong

Performance: Tran Luong, Nguyen Phuong Linh, Grupa Phu Luc oraz członkowie grupy solo
Wykład o performance art w Wietnamie: Tran Luong

Prezentacja współczesnego wietnamskiego performensu jest kontynuacją współpracy z Galerią Labirynt w Lublinie i jej dyrektorem Waldemarem Tatarczukiem, kuratorem projektu. W cyklu „Asia Live!” dotychczas wystąpili w Zielonej Górze artyści z Chin i Tajlandii.

Tran Luong (ur. 1960, w Hanoi, w Wietnamie) ukończył Uniwersytet Sztuk Pięknych w 1983 roku i następnie założył z innymi artystami grupę Gang of Five. Od 1990 do 1996 roku grupa zorganizowała wystawy w Hanoi, Ho Chi Minh City (dawniej Sajgon), Londynie i Hong Kongu, uczestniczyła w kilku międzynarodowych wystawach grupowych. Tran odgrywał istotną rolę w organizowaniu życia artystycznego w Wietnamie. W 1998 roku został współzałożycielem Nha San Studio, głównej przestrzeni dla sztuki alternatywnej w Hanoi, był również współzałożycielem Centrum Sztuki Współczesnej Hanoi w 2000 roku, pracując jako jego dyrektor do roku 2003. Jego burzliwa rezygnacja była aktem protestu przeciwko korupcji rządu dotyczącej administrowania finansami w sztuce.

Grupa Phu Luc (Appendix) powstała w Hanoi, w 2010 roku, założona przez sześciu młodych artystów. Tworzą refleksyjne, niezwykle precyzyjne, niemal teatralne sceny. W minimalnym stopniu wykorzystują rekwizyty. Ich trwające nawet kilka godzin performensy składają się z powtarzających się w medytacyjnym rytmie prostych czynności. Ubrani w czarne spodnie i białe koszule, sprawiają wrażenie dziwacznych urzędników przestrzegających ścisłych reguł kompozycji. Ich złożone performensy pozwalają publiczności wyciszyć się i zwolnić tempa i dokładnie rozważyć takie siły jak – przemoc, wartości i tradycje, siły które funkcjonują pod maską rzekomej standaryzacji i monotonii.

07/06

3 indywidualne występy (po około 15 minut)

1 występ duetu lub grupy (około 30 do 40 minut)

Sound performance (około 20 minut)

Publiczne występy w przestrzeni miasta

08/06

4 indywidualne występy (po około 15 minut)

1 występ grupy (około 35 minut)

Publiczne występy w przestrzeni miasta

Galeria BWA | Al. Niepodległości 19 | 65-048 Zielona Góra | Tel./Fax 0048 68 325 37 26 | http://www.bwazg.pl | bwa@bwazg.pl | fb.com/bwazielonagora
Godziny otwarcia | wtorek-sobota 12-19 | niedziela: 11-17 | poniedziałek: nieczynne