Zagłosujcie

Zapraszamy do głosowania w Budżecie Obywatelskim „Aktywny Dolny Śląsk” na projekt „Pamięć i fotografia”. Jest duża szansa ze zostanie on zrealizowany przez Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii, jeśli uzyska poparcie w głosowaniu. Udział w głosowaniu mogą brać osoby, które ukończyły 16 lat i zamieszkują na terenie województwa dolnośląskiego.

Głosować można do 22.04.2018 tutaj:

https://aktywny.dolnyslask.pl/budzet/karta-glosowania-2018

Projekt kulturalny „Pamięć i fotografia” ma nr 30 (okręg jeleniogórski)

Projekt „Pamięć i fotografia” ma dwa cele:

1. Zapisanie w pamięci odbiorców dorobku twórczego dwojga nieżyjących, wybitnych artystów fotografii: Ewy Andrzejewskiej (1959–2017) i Wojciecha Zawadzkiego (1950–2017) z Jeleniej Góry. Ich twórczość dotycząca głównie Karkonoszy i Regionu Jeleniogórskiego jest znakomitym przykładem łączenia sztuki i dokumentu oraz osobistych biografii z fotograficzną pasją.

2. Pokazanie możliwości fotografii: jako nośnika pamięci, dokumentu miejsca i czasu, promowania regionu.

W ramach projektu zakładamy realizację trzech warsztatów artystyczno-edukacyjnych (2 fotograficzne i 1 filmowy) w okresie VII – IX. 2018 r., 2 wystawy fotografii i dokumentów filmowych pokazujące efekty warsztatów (IX–X) i seminarium (XII), seminarium pt. „Pamięć i fotografia” (X.2018) z towarzyszącym mu wydawnictwem – albumem fotografii Andrzejewskiej i Zawadzkiego, które powstały na Dolnym Śląsku.

Reklamy