Kultura Bez Barier

„Nie bój się chcieć” to hasło 5. edycji Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier. Muzeum Ziemi Lubuskiej jest jednym z 75 jego realizatorów. Włączamy się, bowiem urzekła nas idea Festiwalu, jaką jest znoszenie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury.

Warto dodać, że nasza instytucja jest jedynym muzeum w województwie lubuskim biorącym udział w tym projekcie. Do tegorocznej edycji Festiwalu, który swoim zasięgiem objął całą Polskę, zgłosiło się wiele jednostek kultury: kina, teatry, galerie, muzea. W dniach od 29 września do 15 października w ramach różnorodnych działań odpowiadających profilom działalności tych placówek przygotowano specjalną ofertę odpowiednio dostosowaną do potrzeb festiwalowych gości.

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze proponuje następujące wydarzenia:

29 września br., godz. 10.00 – „Zielona Góra – nasze miasto”
Zajęcia edukacyjno-warsztatowe o Zielonej Górze dla dzieci przedszkolnych. Podczas spotkania w oparciu o zabytki znajdujące się na ekspozycjach i prezentację multimedialną dzieci poznają historię i tradycje miasta oraz wykonywać będą różne prace plastyczne
4 października br., godz. 10.00 – „Poznajemy Zieloną Górę”
Zajęcia edukacyjno-warsztatowe dla dzieci szkolnych o Zielonej Górze. Podczas spotkania w oparciu o zabytki znajdujące się na ekspozycjach dzieci poznają historię i tradycje miasta. W części warsztatowej wykonywać będą rożne prace plastyczne.
5 października br. godz. 12.00 Międzynarodowy Dzień Białej Laski
Poznajemy Muzeum Ziemi Lubuskiej – zwiedzanie ekspozycji muzealnych z przewodnikiem.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, prosimy osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach o telefon do Działu Oświatowego MZL: 68 327 23 45 wew. 19.

Pozdrawiam,

Alicja Błażyńska

rzecznik prasowy MZL

Reklamy