Muzeum razy dwa

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze uprzejmie zaprasza w środę, 13 IX 2017 roku o godz. 17.00 na podwójny wernisaż.

· „Zielonogórskie podróże w czasie. Paprochy historii” otwarcie wystawy oraz premiera książki autorstwa Igora Myszkiewicza. Wstęp wolny
„Paprochy Historii” to najnowszy pełnometrażowy komiks Igora Myszkiewicza, przybliżający w atrakcyjnej formie zaskakujące meandry dziejów Zielonej Góry. A są to dzieje niezwykłe, wplecione niejednokrotnie w historię o wiele większą…
Wielka historia składa się z małych opowieści, czasem zabawnych lub groteskowych, czasem ponurych i wstydliwych. Dziwaczne wydarzenia, zbiegi okoliczności, ludzkie błędy, przebłyski geniuszu albo szaleństwa… Z perspektywy czasu widać niekiedy jak rozrzucone na przestrzeni wieków zdarzenia łączą się w elementy większych narracji, niby zapomniane gdzieś pod szafą paprochy, które, gdy dać im czas, obrastają kurzem i pajęczyną zbijając się niepostrzeżenie w przedziwne, fantastyczne kłęby… (Igor Myszkiewicz)
Wystawa prezentowana będzie do 22 X 2017 roku.

· „Zegary i pogodomierze o tematyce łowieckiej ze zbiorów Bogdana Kowalcze”. Wstęp wolny
Bogdan Kowalcze; myśliwy i kolekcjoner. Prezes Galicyjskiego Oddziału Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej Polskiego Związku Łowieckiego oraz wiceprezes Zarządu Głównego Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ. Od wielu lat gromadzi pamiątki związane z bogatą historią polskiego łowiectwa. W jego zbiorach znajdują się liczne rzeźby, reliefy, figurki, kordelasy myśliwskie, zegary i wiele innych przedmiotów z wyposażenia myśliwskich gabinetów. Zbiera także monografie kół łowieckich. Przede wszystkim jednak posiada największa w Polsce kolekcje medali, odznak i oznak myśliwskich.
Swoje prezentuje zbiory na licznych wystawach, m.in. „Kolekcjonerstwo nasza pasja” na Zamku w Kwidzynie, „Myśliwska Galicja” na zamku Habsburgów w Żywcu czy też ekspozycje łowieckie w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.
Wystawa prezentowana będzie do 29 X br.

—————————-

Pozdrawiam,

Alicja Błażyńska

rzecznik prasowy MZL

Reklamy