Baletnica w oknie. Księga 1

Zapraszam na wernisaż wystawy „Baletnica w oknie. Księga 1”
Paweł Janczaruk & Ania Szafran

2016 ZIELONA GORA Ania Szafran baletnica w miescie ballerina project tancerka balet ballerina window okno baletnica w oknie okna palmiarnia

21 czerwca 2017 r. o godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej
al. Niepodległości 15, Zielona Góra

„„Baletnica w mieście” przedstawia piękno ukryte w ruchach tancerki, pozbawionej scenicznego makijażu, kostiumu” – tak napisała Ania Szafran, baletnica Społecznego Ogniska Artystycznego. „Miasto pełni tu bardzo ważną rolę. Urbanistyczny krajobraz staje się sceną dla sztuki, dzięki czemu każde zdjęcie jest inne” mówi Ania.
W projekcie ważna jest rola obojga nas. Ania uczestniczy również w wyborze zdjęć. Dzięki temu, z poszczególnej sesji, pozostają te najlepsze. Balet na zdjęciach możne wyglądać dobrze lub źle. Najtrudniejszym nie jest zrobienie samych zdjęć, ale wybór najlepszych, na którym baletnica prezentuje się idealnie według prawideł techniki baletowej. Dla Ani tańczenie w balecie „pozwala na zdobywanie technicznych umiejętności, niezbędnych do tworzenia”. Moim zatrzymanie tego w fotografii.
Najpiękniejszym w naszym projekcie jest to, że Ania tańczy tylko dla mnie. Spektakl, którego świadkiem, widzem i rejestratorem jestem tylko ja. Ania ma również nadzieję, że: „„Baletnica w mieście” poruszy i zachwyci a w szczególności uświadomi, że posiadanie pasji to wielki skarb”.

https://baletnicawmiescie.wordpress.com/w-oknie/