Noc muzealna w MZL

Szanowni Państwo,

jak co roku, w połowie maja Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze organizuje noc muzealną. Będzie to już dziesiąte wydarzenie tego typu w naszej instytucji. Za nami m.in. Noc Cygańska, Amerykańska, Japońska, Rosyjska czy choćby ta ostatnia – Grecka. Tym razem zapraszamy na Hiszpańską Noc w Muzeum Ziemi Lubuskiej, na którą złożą się m.in.: wykłady o znakomitych artystach i ich sztuce, warsztaty plastyczne, koncerty muzyki i tańca, spektakl plenerowy, konkurs, pokaz kulinarny oraz arcyciekawe wystawy.

20 V (sobota), godz. 17.00-24.00
Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, 65-048 Zielona Góra
Udostępnianie zbiorów nastąpi od godz. 17.45. Na wszystkie spotkania i wystawy – WSTĘP WOLNY

Poniżej szczegółowy program:

· 17.00 Kraina Ułudy – spektakl plenerowy przed gmachem MZL w wykonaniu Teatru Terminus a Quo.

· 17.45 Kryza w strojach hiszpańskich dodawała dostojeństwa i … trzymała sylwetkę w ryzach!? – warsztaty plastyczne pod kierunkiem Krystyny Betiuk (I piętro).

· 17.45 Tropem katalońskich surrealistów – Salvadora Dali i Joana Miró – wykład Marty Gawędy-Szymaniak (Sala Witrażowa).

· 18.30 Wystawa Reminiscencje hiszpańskie w twórczości Małgorzaty Bukowicz. Rrzeźba, rysunek, fotografia – (I piętro).

· 19.00 Występ zespołu Creative Duo (Agnieszka Wierzbicka i Anna Blum) – klasyczna muzyka hiszpańska na flet i harfę (Sala Witrażowa).

· 19.00 Temperament w butelce. Nie tylko Rioja i sherry – wykład o winach hiszpańskich (A. Cincio i T. Kowalski) – (Muzeum Wina)

· 19.45 Degustacja specjałów kuchni hiszpańskiej przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w ZG (Muzeum Zielonej Góry).

· 20.00 Konkurs ¡E viva España! – konkurs wiedzy o kulturze i historii Hiszpanii (Muzeum Wina).

· 20.00 Pablo Picasso – artysta wielu twarzy – wykład Leszka Kani (Sala Witrażowa).

· 21.00 Występ zespołu Flamenco Trio w wykonaniu Barbary Cieślewicz (taniec), Juana Cardenasa (śpiew) oraz El Rizosa (gitara). Sala Witrażowa.

Wystawy specjalne:

Wystawa Jerzy Piotrowicz (1943-1999). W kręgu hiszpańskich mistrzów. Obrazy ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu, Towarzystwa Jerzego Piotrowicza oraz kolekcji prywatnej. (I piętro)
Miguel W Cervantesie. Teatr cudów – wystawa komiksu i ilustracji – ekspozycja z Ambasady Hiszpanii w Polsce (I p., sale za galerią Kuntzego)
Wystawa Jacek Malczewski. Prace z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie, w tym obraz Don Kichot i Sancho Pansa (ok. 1900 r.) – I p.
Prezentacja reprodukcji obrazu Diego Velazqueza pt. Triumf Bachusa (Muzeum Wina).

Taka noc zdarza się tylko raz w roku, uprzejmie zapraszamy.

Pozdrawiam

Alicja Błażyńska
rzecznik prasowy MZL
tel. 68 327 23 45 wew. 11
kom. 601 56 57 26
—————————
Muzeum Ziemi Lubuskiej
al. Niepodległości 15
65-048 Zielona Góra

Reklamy