Konferencja w MZL

28 września 2016 roku w gmachu Muzeum odbędzie się konferencja naukowa pt. Zielona Góra – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. Organizatorami wydarzenia są: Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Zielona Góra, Instytut Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

W spotkaniu udział wezmą historycy, socjologowie, archiwiści, historycy sztuki, architekci, a przede wszystkim nauczyciele, regionaliści oraz uczniowie zainteresowani historią Zielonej Góry.

Konferencja podzielona została na dwa panele. Pierwszy z nich ma charakter teoretyczny i toczyć się będzie w dwóch równoległych czasowo sekcjach. Drugi panel będzie wspólny, a jego kształt przyjmie formę warsztatową. Zapowiedzią tego, co nas czeka, czyli ciekawej dyskusji i wymiany poglądów jest zdanie, które pojawia się w materiałach programowych wydarzenia „Chcąc budować świadomość historyczną współczesnych mieszkańców Zielonej Góry (w tym Nowego Miasta), a przede wszystkim jego najmłodszego pokolenia, warto rozmawiać o tym, jaka była przeszłość naszego miasta, jaka jest teraźniejszość i jakie są perspektywy jego rozwoju. Jak budować swoją przyszłość i wiązać ją z życiem w Winnym Grodzie”.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Muzeum.

Pozdrawiam

Alicja Błażyńska
rzecznik prasowy MZL
tel. 68 327 23 45 wew. 11
kom. 601 56 57 26
—————————
Muzeum Ziemi Lubuskiej
al. Niepodległości 15
65-048 Zielona Góra