Likwidacja Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego

Kończy się Lubuskie towarzystwo Fotograficzne. Powstało w 1954 roku i działało nieprzerwanie do tego roku.
Przetrwało trudne okresy, ale miało i burzliwe rozkwity. W Polsce znane było z Warsztatów Fotograficznych w Broniszowie.

Niestety ostatnie półrocze raczej prowadziło do nieuniknionego końca. Prezes K. i wice R. swoimi działaniami doprowadzili do upadku działającego przez 62 lata Towarzystwa.
Buta i zapatrzenie w siebie prezesostwa odstraszyła nowych, ale również i aktywnych członków LTF.
Listopadowa rewolta, zrobiono za plecami wtedy panującego Zarządu, nie doprowadziła do niczego dobrego. Działania typu: konieczne wydrukowanie wizytówek dla prezesa i wice, druk papieru firmowego, zmiana logo poprzez kradzież znaku graficznego, redukcja członków nie pokazując im planu działania, – nie doprowadziły do zaufania dla tandemu K. i R. Po tych działaniach w towarzystwie pozostało 12 osób. Mniej niż ustawowo i statutowo jest przewidziane do legalnie działania towarzystwa /15 osób/. Od listopada 2015 Zarząd LTF działał w niestatutowym składzie.
Na początek czerwca 2016 panowie K. i R. zwołali Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, na które sami się nie stawili. Również nie przygotowali sprawozdania za okres od stycznia do czerwca. ? Co było przyczyną nieobecności i braku sprawozdania tego nikt, oprócz nich, nie wie. Panowie zablokowali konto bankowe LTF, oddali klucze od salki w której spotykało się cotygodniowo Towarzystwo, wzięli dotację z Urzędu Marszałkowskiego, którą nierozliczyli i ulotnili się.
Pozostali członkowie zebrali się pod koniec czerwca i z braku możliwości dalszego działania podjęli decyzję o likwidacji Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Reklamy

5 komentarzy do “Likwidacja Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego

 1. Komu potrzebna jest kultura… Jak my to dobrze znamy. Najlepiej sprzedać lokal i założyć lumpex… Poznański PTF – Paderewskiego 7 ( tam stawiałem pierwsze kroki w sztuce fotograficznej ) pierwszy to odczuł. I to dawno. Tradycje i zasługi dla polskiej fotografii ? A kogo to…..

  Polubienie

 2. mnie obchodzi i nie zwalała bym winy na system czy komercję …to Ludzie nie potrfia dzisiaj działać społecznie , bez korzyści finansowych.
  Nie wiem dlaczego nie szanuje sie historii ,tradycje naciąga na swoje potrzeby , zakłamując i naginająć wydarzenia ….a z LTF zaczęło sie od zmiany LOGO …..

  P.S.w poznańskim PDF oglądałam pierwsze wystawy fotograficzne .. i tego mi nikt nie odbierze to historia mojego pokolenia .

  Polubienie

 3. Mimo, że nie jestem już w LTFie to też mi zależy żeby istniało i działało dalej. Kiedyś tworzyłem wraz z nim jego kawałek historii i chciałbym żeby dalej istniało i działało.

  Polubienie

 4. Nie jestem związany z Waszym środowiskiem, ale pozwolę sobie zadać pytanie – kto wybrał tych panów, dając im nieograniczoną władzę? Sami nie mogli siebie wybrać.
  Szkoda LTF. Brakuje na rynku tego typu organizacji.

  Odpowiadam PJ: niestety mogli to zrobić i zrobili coś w rodzaju puczu. Nie byli wybrani bo najpierw weszli do Zarządu w ramach uzupełnienia, a następnie przeprowadzili rewoltę, czyli reorganizację Zarządu.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.