Tymek Sejwa zaprasza

Wystawa fotografii – „Przegląd” Tymek Sejwa . Gdzie ? „Galeria na dole” UZ Wydział Atystyczny Instytut Sztuk Wizualnych ul. Wiśniowa 10 Zielona Góra. Termin rozpoczęcia godzina 19.00 w dniu 4 marca br.

Tymoteusz Sejwa rocznik 77. Mieszkaniec Zielonej Góry. Przedstawiciel pokolenia X
i wtórnego wyżu demograficznego lat 70/80 XX wieku. Z nieustannie doskonalonej pasji fotograf. Na co dzień związany z inicjatywą „Fotograficzna Fabryczna”, działającą w „Fundacji salony” w Zielonej Górze.

O fotografii:
Fotografowanie pozwala mi na głębsze poznawanie siebie. Integrację z tą częścią mojej osobowości, o której wiem, że jest, gdyż otrzymałem ją w genach. Przez wiele lat pozostawała ona w ukryciu. Była jakby na marginesie mojego „ja” jako część nieznana, zapomniana, trudna do odtworzenia i przeżywania ale zawsze nieświadomie, z ukrycia, oddziaływała na moje życie. Za pośrednictwem fotografii chciałbym pokazać właśnie tę stronę mojej osobowości, przekazać informacje o sobie i powiedzieć „jestem też taki” może inny niż myślicie ?

Moje fotografie są zapisem codziennej podróży po miejscach związanych z moim życiem. Miejscach, które odwiedzam często w zwykłych sprawach: idąc na spacer, będąc w pracy, poruszając się w przestrzeniach miasta. Staram się obserwować otaczający świat, pozostając pod wpływem jego różnorodności. Fotografuję te elementy rzeczywistości, które w kontakcie z moim wewnętrznym światem wyłaniają się jako obrazy wyjątkowe – ciekawe, inne, dziwne, niezrozumiałe, ale zawsze wymagające zwolnienia, zatrzymania się i uwagi, czego wyrazem jest zapis obrazu w aparacie. W tym sensie moje fotografie powstają spontanicznie. Częściej bez konkretnego planu, niż z konkretnym zamierzeniem pisania jednej historii za pomocą fotografii. Każde zdjęcie stanowi historię osoby, miejsca, sytuacji, przedmiotu.

O przyszłości:
„Usłyszeć fotografię. Zobaczyć muzykę”. Sentencja, którą otrzymałem niedawno. Jest ona dla mnie wyrazem dążenia i ciągłego doskonalenia umiejętności widzenia otaczającego świata
i fotograficznego zapisywania jego różnorodności.

Tymek Sejwa