Janka Komorowska w Ciasnej

Galeria „Ciasna” w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Katowicka 17, tel. 32-4716456
ciasna@gazeta.pl, GaleriaCiasna@wp.pl
ciasna.jasnet.pl ciasna.netarteria.info/ ciasna.dl.pl

zaprasza na wystawę fotografii Janiny Komorowskiej
„Oxford Street”

Otwarcie wystawy 18.02.2016 (czwartek) o godz. 18.00.

Wystawa będzie trwać od 18.02.2016 do 11.03.2016.

Janina Komorowska
Jestem słuchaczką ZUTW od 2001 r. Lubię podróżować, poznawać nowe miejsca, różne kultury. Podczas tych podróży dużo fotografuję.
Należę do klubu fotograficznego FOTOOKO. Biorę udział we wszystkich wystawach klubowych. Najbardziej interesuje mnie fotografia reporterska i uliczna.

Oxford Street
Prezentowana wystawa fotografii powstała podczas tygodniowej wycieczki do Londynu w maju 20l2r. Londyn to nie tylko miasto różnorodnych muzeów, galerii, kościołów, lecz także współczesna metropolia z tysiącem
sklepów i miejsc rozrywkowych. Ulice tętnią życiem o każdej porze. Mieszają się tu różne kultury, narodowości i style. Spacerowaliśmy po centrum miasta, byliśmy przed Pałacem Buckingham, pod Parlamentem, w Greenwich i na Wembley. W ostatnim dniu był czas wolny na zakupy w najbardziej znanych dzielnicach handlowych Londynu. Najciekawszą ulicą była Oxford Street.
Przy niej znajdują się cztery stacje metra, które stanowią najszybszy i najłatwiejszy sposób poruszania się po stolicy Wielkiej Brytanii.
Mnie jednak nie interesowały zakupy, lecz ludzie przemieszczający się po tej ulicy. Starałam się zabieganych i zamyślonych, śpieszących nie wiadomo gdzie i po co, zatrzymać na zdjęciach. Na moich fotografiach chociaż na chwilę zatrzymuję ten goniący świat. Mam nadzieję, że i my widzowie, choć na chwilę zastanowimy się czy musimy tak pędzić? Może jednak warto na chwilę zwolnić lub przystanąć?

Prawa autorskie i pokrewne zastrzeżone
(ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim
i prawach pokrewnych
– tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631).
Galeria „Ciasna”, w porozumieniu z Autorami, wyraża zgodę na
jednokrotną nieodpłatną publikację w celach promocyjnych.


Znajdź nas / Find us:

http://www.offo.dl.pl/
https://www.facebook.com/OFFO.Festiwal